Wysoka wygrana Pogoni

Pogoń 07 Lubartów to klub z zaledwie dwuletnią historią. W obecnym sezonie drużyna piłkarska tego stowarzyszenia występuje w grupie III lubelskiej klasy A. W piątej kolejce spotkań zespół, którego trenerem jest Łukasz Iwanek grał w Lubartowie z GKS Niedźwiada.
Spotkanie to, które było rozgrywane w ostatnią niedzielę na bocznym boisku Lewartu, zgromadziło liczną grupę widzów. Pogoń1Trzeba przyznać, że w końcówce spotkania doping dla Pogoni był bardzo głośny i uskrzydlił lubartowian. Wsparcie kibiców przydało się, bowiem do 63 minuty to goście prowadzili. W odstępie 8 minut ? w 63 i 70 minucie dwie bramki dla miejscowych zdobył Jarosław Gryzio. W końcówce w roli głównej wystąpił Tomasz Michna. W 79 minucie zdobył piękną bramkę, pokonując bramkarza z Niedźwiady strzałem z ponad 30 metrów. Chwilę później dośrodkował piłkę w pole karne a najniższy na boisku Łukasz Ciołecki, strzałem głową ustalił wynik meczu. Dodatkowego smaczku rywalizacji dodawali trenerzy jedenastek: Łukasz Iwanek (Pogoń) i Marek Kitliński (GKS Niedźwiada). Obaj pracują jako nauczyciele wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie. Po tym spotkaniu powody do satysfakcji ma Iwanek, i to on przez jakiś czas jest w uprzywilejowanej roli w pokoju ?wuefistów?.
Pogoń 07 Lubartów ? GKS Niedźwiada 4:1 (0:1); gole dla Pogoni zdobyli: Jarosław Gryzio w 63 i 70, Tomasz Michna w 79 i Łukasz Ciołecki w 81 minucie.
Skład Pogoni: Zbigniew Maciążek ? Michał Kuzioła, Paweł Onyszko, Kamil Włosek, Sebastian Koziej (od 55 min. Marek Zbiciak), Tomasz Michna, Jarosław Gryzio (od 85 min. Paweł Kowalski), Kamil Żelazek (od 46 min. Marek Waśkowicz), Artur Kuśmirek, Mariusz Wiśniewski (od 62 min. Mateusz Zgierski), Łukasz Ciołecki.     Tekst i foto: Ireneusz Góźdź