Wzmocniony Lewart rozpoczyna przygotowania

Piłkarze Lewartu Lubartów w sobotę 13 stycznia rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2023/2024 w lubelskiej IV lidze. Po bardzo dobrej pierwszej części rozgrywek podopieczni Grzegorza Białka zapowiadają walkę o zwycięstwo w każdym wiosennym spotkaniu.

Przygotowania do wiosennej części rozgrywek rozpoczną się w najbliższą sobotę 13 stycznia. Zawodnicy będą trenowali głównie na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Lubartowie. Część zajęć zaplanowano w siłowni. Przed inauguracją drugiej części sezonu Lewart rozegra serię spotkań kontrolnych. Zdecydowana większość odbędzie się w Lubartowie. W planach są sparingi z Orlętami Radzyń Podlaski (24 stycznia), Motorem II Lublin (4 lutego), Huraganem Międzyrzec Podlaski (9 lutego), Wilgą Garwolin (17 lutego), Kryształem Werbkowice (24 lutego), Ogniwem Wierzbica (6 marca) oraz Stalą Kraśnik (9 marca).

Po jesiennej części sezonu Lewart zajmuje trzecie miejsce w tabeli ze stratą punktu do lidera i wicelidera. Tak dobry wynik z automatu wskazuje naszą jedenastkę jako kandydata do awansu. Czy wiosną „biało-niebiescy” powalczą o promocję do III ligi?

– W każdym meczu będziemy grali o zwycięstwo. Budujemy silny zespół i chcemy grać widowiskowo i skutecznie. A co będzie na zakończenie sezonu, to przekonamy się w czerwcu mówi prezes Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” Lubartów Tomasz Mitura.

Słowa prezesa Mitury brzmią nieco kurtuazyjnie w świetle ostatnich ruchów kadrowych. Informowaliśmy już, że do zespołu wraca Krystian Żelisko, czyli przez kilka sezonów najlepszy strzelec ekipy z Lubartowa. Jesienią zagrał tylko w jednym meczu. W ubiegłym roku wyjechał zarobkowo poza granice Polski. Teraz wrócił i wiosną będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego. Do Lubartowa i Lewartu wraca także wychowanek klubu Mateusz Kompanicki. „Kompan” występował na Parkowej do końca 2016 roku. Potem jako napastnik lub ofensywny pomocnik grał w Chełmiance Chełm, GKS Katowice, Błękitnych Stargard, Avii Świdnik i Świdniczance Świdnik. Jako zawodnik GKS-u Katowice i Błękitnych Stargard wystąpił w 15 spotkaniach II ligi i zdobył w nich 2 bramki. Do Lewartu wraca po 7 latach. Ma 27 lat, czyli jest w najlepszym piłkarsko wieku. Po jesiennych spotkaniach z zespołem pożegnał się Dawid Iskierka. Ze względu na pracę nie jest w stanie pogodzić obowiązków służbowych z treningami i spotkaniami ligowymi. Czy to wszystkie ruchy kadrowe w lubartowskim zespole? Już niebawem przekonamy się o tym.

Tekst i foto/archiwum: Ireneusz Góźdź