Z wizytą u wikingów

W szwedzkiej miejscowości Skovde w dniach 3-5 kwietnia odbył się 10 międzynarodowy turniej taekwon-do Viking Cup. W imprezie wzięło udział ponad 200 osób z 14 państw, w tym czwórka zawodników Miejskiego Klubu Sportowego ?Lewart? AGS Lubartów.
 W Szwecji wystąpili: Ilona Działa, Dawid Dudek, Monika Olek i Marcin Wronowski, a towarzyszył im trener Jerzy Jedut. Nasi zawodnicy zdobyli w Skovde trzy medale ? złoty i dwa srebrne. Monika Olek wygrała walki do 75 kg, i tym samym wywalczyła złoty krążek. Srebrne medale przywieźli: Ilona Działa w walkach do 58 kg i Marcin Wronowski w walkach do 71 kg. Bez zdobyczy medalowej wrócił jedynie Dawid Dudek. Plon medalowy mógł a nawet powinien być bardziej okazały. W jego osiągnięciu przeszkodziło ?gospodarskie sędziowanie? w układach formalnych. Zawodnicy Lewartu znani są z dobrego wykonywania tej konkurencji taekwon-do. Podczas imprezy preferowano swoich przedstawicieli, kosztem np. Marcina Wronowskiego, trzykrotnego mistrza Europy w układach formalnych.