Zagrają w rundzie wiosennej

Już za niespełna tydzień piłkarze Lewartu Lubartów zainaugurują rundę wiosenną w czwartej grupie III ligi. Jeżeli aura pozwoli, to pierwszy mecz drugiej rundy zespół z Lubartowa rozegra w weekend 27/28 lutego, a przeciwnikiem w wyjazdowym spotkaniu będzie Podhale Nowy Targ. Przygotowując się do rozgrywek ligowych, podopieczni Tomasza Bednaruka rozegrali ostatnio cztery sparingi. Wszystkie odbyły się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Lubartowie. Jeden z nich zakończył się zwycięstwem, jeden remisem, a dwa porażkami.

Tuż przed startem drugiej części sezonu z obozu Lewartu napływają dobre wiadomości. Dotychczas z zespołu odeszło trzech zawodników. Bartosz Fiedeń wrócił z wypożyczenia do Górnika II Łęczna, a Michał Budzyński zamienił Lubartów na Chełm i grę w tamtejszej Chełmiance. Ostatnio lubartowski zespół wypożyczył wychowanka Wojciecha Majewskiego. Przez najbliższe pół roku będzie on występował w Lubliniance Lublin, czyli w IV lidze. To tyle, jeżeli chodzi o ubytki. Po stronie zysków należy wpisać dwa nazwiska. Półtoraroczne kontrakty podpisali Krystian Żelisko i Anglik Joe Dearman.

Krystian Żelisko jesienią był najlepszym strzelcem Lewartu w rozgrywkach III ligi. Z końcem ubiegłego roku skończyło się jego wypożyczenie i wrócił do Wisły Puławy. Na początku roku próbował znaleźć zatrudnienie w zespołach występujących w wyższych klasach rozgrywkowych, m.in. w Podbeskidziu Bielsko Biała, Stomilu Olsztyn. Ostatecznie w ubiegłym tygodniu napastnik mający 21 lat, podpisał kontrakt i został ponownie piłkarzem Lewartu.

Joe Dearman także w ubiegłym tygodniu został oficjalnie zawodnikiem Lewartu. Młody, 19-letni lewoskrzydłowy podpisał półtoraroczny kontrakt. Joe urodził się w Londynie i od dziesiątego roku życia przez 6 lat szkolił się w akademii Tottenhamu Hotspur, natomiast ostatnio reprezentował barwy klubu League 2, Cambridge United.

– Witam wszystkich, mam na imię Joe. Dorastałem w północnej części Londynu w miejscowości Enfield, blisko ośrodka treningowego Tottenhamu. Miałem wielkie szczęście, że w wieku 10 lat trafiłem do akademii Tottenhamu Spurs, pozostałem tam do 16 roku życia. Było to wspaniałe doświadczenie, ponieważ mogłem grać z, oraz przeciwko zawodnikom, którzy obecnie są elitą Europy. Następnie przeniosłem się do Cambridgeshire, gdzie podpisałem kontrakt z Cambridge United występującym w League 2, czwartym poziomie rozgrywkowym w Anglii. Przez te dwa lata dorosłem jako człowiek oraz zbudowałem pewność siebie na boisku. Teraz przybyłem do Polski i jestem gotowy na nowe wyzwanie, jakim jest gra w Lewarcie. Sztab szkoleniowy oraz koledzy z drużyny przyjęli mnie bardzo miło, teraz z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie rundy, aby pomóc drużynie wspiąć się jak najwyżej w tabeli. Jestem typem zawodnika, który porusza się po skrzydle i dobrze operuje techniką, zawsze szukam okazji do zdobycia gola lub wykreowania szansy. Ciężko pracuję dla drużyny i uwielbiam dostarczać radość kibicom. C’mon Lubartów! – powiedział Joe Dearman.

– Joe to bardzo ciekawy technicznie zawodnik, lewonożny skrzydłowy. Jest bardzo ambitny, profesjonalny i bardzo chce się pokazać oraz zaistnieć na naszym rynku piłkarskim. Liczę na to, że dobrze się zaprezentuje na boiskach III ligi. Wierzę, że Joe pomoże nam sportowo, a my jemu w rozwoju i wypromowaniu się na wyższy poziom rozgrywkowy, bo na pewno ma ku temu potencjał. Podpisaliśmy półtoraroczny kontrakt, który dobrze zabezpiecza interesy zarówno klubu, jak i zawodnika. Joe dobrze odnalazł się w szatni i drużynie. Myślę, że wszystko jest na dobrej drodze, żeby nasz nowy zawodnik dobrze wkomponował się w grę drużyny i dał nam dużo nowej jakości w ofensywie – mówi prezes Lewartu Lubartów Maciej Jaworski.

Dwa pierwsze spotkania w rundzie wiosennej piłkarze Lewartu zagrają na wyjeździe – z Podhalem Nowy Targ i Siarką Tarnobrzeg. Pierwszy wiosenny mecz na własnym boisku „biało-niebiescy” mają zaplanowany na sobotę 13 marca. Wtedy w ramach trzeciej serii gier rywalizowali będą z Wisłą Sandomierz. W drugiej części sezonu jedenastka z Lubartowa na stadionie przy ulicy Parkowej rozegra dziesięć spotkań.

Dokumentacja ostatnich spotkań kontrolnych Lewartu Lubartów:

Lewart Lubartów – Motor II Lublin 1:5; gola dla Lewartu zdobył z rzutu karnego Stanisław Niewiński.

Skład Lewartu: Długosz – Góralski, Majewski, Ponurek, Parafiniuk, Sowa, Maksymiuk, Pęksa, Pożak, Niewiński, Lipski, a także: Tutaj, Urban, Gębal, Błyskun, Ciechański.

Lewart Lubartów – Siarka Tarnobrzeg 2:2 (0:1); gole dla Lewartu zdobyli: Konrad Nowak i Marcin Świech – po 1.

Skład Lewartu: Wójcicki – Michałów, Niewęgłowski, Zbiciak, Świech, Pożak, Buczek, Fularski, Szczotka, Najda, Nowak, a także: Długosz, Ponurek, Góralski, Maksymiuk, Aftyka, Sowa.

Lewart Lubartów – Włodawianka Włodawa 6:0 (3:0); gole dla Lewartu zdobyli: Konrad Nowak, Arkadiusz Maksymiuk, Łukasz Najda, Grzegorz Fularski, Konrad Szczotka i Aleks Aftyka – po 1.

Skład Lewartu: Długosz – Niewiński, Ponurek, Zbiciak, Góralski, Pożak, Buczek, Maksymiuk, Aftyka, Najda, Nowak, a także: Wójcicki, Szczotka, Michałów, Fularski, Niewęgłowski, Sowa, Duda, Bednarczyk.

Lewart Lubartów – Chełmianka Chełm 1:3 (1:0); gola dla Lewartu zdobył z rzutu karnego Krystian Żelisko.

Skład Lewartu: Wójcicki – Góralski, Ponurek, Zbiciak, Świech, Pożak, Buczek, Fularski, Szczotka, Najda, Żelisko, a także: Długosz, Niewęgłowski, Michałów, Maksymiuk, Aftyka, Nowak, Niewiński.

Ireneusz Góźdź

foto: autor, Katarzyna Wójcik oraz strona internetowa Lewartu