ZWYCIĘSTWO, REMIS I PORAŻKA W GRACH KONTROLNYCH

Piłkarze Lewartu Lubartów kończą przygotowania do rundy wiosennej

Piłkarze Lewartu Lubartów kończą przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2021/2022. Pierwsza wiosenna kolejka spotkań zaplanowana jest na weekend 19/20 marca. Wtedy „biało-niebiescy” zagrają na własnym boisku z Orlętami Łuków. Wiemy już, że spotkanie to zostanie rozegrane w sobotę 19 marca, początek o godzinie 15.00.

Ostatnio zawodnicy Lewartu rozegrali trzy spotkania kontrolne. Jedno z nich lubartowianie wygrali, jedno zremisowali i jedno przegrali. Na początek urządzili sobie ostre strzelanie podczas konfrontacji z Garbarnią Kurów. Wynik 10:0 to rzadkie rozstrzygnięcie, nawet w spotkaniach sparingowych. W dwóch kolejnych meczach podopieczni Grzegorza Białka mierzyli się z czołowymi drużynami IV ligi, jednocześnie kandydatami do awansu do III ligi – Huraganem Międzyrzec Podlaski i Lublinianką Lublin. Z Huraganem lubartowianie zremisowali 2:2, zaś z Lublinianką przegrali 0:4, chociaż do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Warto wspomnieć, że podczas tego drugiego sparingu kibice Lewartu zbierali dary dla uchodźców z Ukrainy. Była to bardzo pożyteczna inicjatywa, służąca szczytnej sprawie.

Wyniki ostatnich spotkań kontrolnych piłkarzy Lewartu:

Lewart Lubartów – Garbarnia Kurów 10:0; bramki dla Lewartu zdobyli: Bartłomiej Koneczny, Krystian Żelisko, Jan Sokół i zawodnik testowany – po 2 oraz Filip Michałów i Bartosz Duda – po 1.

Skład Lewartu: Tutaj – Michałów, zawodnik testowany, Majewski, Urban, Koneczny, Ciechański, Pikul, Iskierka, Aftyka, Żelisko; grali także: Kamiński, Gębal, Pęksa, Żuk, Tomasiak, Lato, Bednarczyk, Sokół, Duda, Najda.

Lewart Lubartów – Huragan Międzyrzec Podlaski 2:2 (2:1); bramki dla Lewartu zdobyli: Aleks Aftyka i Bartłomiej Koneczny – po 1.

Skład Lewartu: Podleśny – Michałów, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Urban, Koneczny, Ciechański, Pikul, Iskierka, Aftyka, Żelisko; grali także: Majewski, Sokół, Żuk, Lato, Tomasiak, Duda, Kamiński, Bednarczyk.

Lewart Lubartów – Lublinianka Lublin 0:4 (0:0).

Skład Lewartu: Podleśny – Urban, Niewęgłowski, Majewski, Michałów, Iskierka, Pikul, Ciechański, Koneczny, Aftyka, Żelisko; grali także: Tutaj, Kamiński, Tomasiak, Lato, Duda, Sokół, Bednarczyk, zawodnik testowany.

Ostatni mecz kontrolny przed inauguracją rundy wiosennej zawodnicy Lewartu rozegrają w najbliższy piątek 11 marca. O godzinie 18.00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Lubartowie rozpocznie się spotkanie z Polesiem Kock.

Do zakończenia pierwszej części rozgrywek pozostały cztery kolejki. Początek zmagań lubelskiej IV ligi zaplanowano na weekend 19/20 marca. Lewart zagra wtedy u siebie z Orlętami Łuków. Mecz rozpocznie się w sobotę 19 marca o godzinie 15.00. W następnej kolejce „biało-niebiescy” rywalizowali będą na wyjeździe z POM-em – Iskrą Piotrowice. Potem będzie domowa konfrontacja z Powiślakiem Końskowola (sobota 2 kwietnia). Na zakończenie pierwszej części lubartowski zespół pojedzie do Lublina na pojedynek z Lublinianką Lublin.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź