Zwycięstwo w pierwszym meczu kontrolnym

Piłkarze Lewartu Lubartów rozpoczęli serię gier kontrolnych przed inauguracją rundy wiosennej. Dotychczas lubartowianie rozegrali jeden sparing oraz wzięli udział w turnieju halowym.

W pierwszym meczu Lewart wygrał w Lubartowie z Wisłą II Puławy 4:3. W spotkaniu tym trener Łukasz Mierzejewski miał do dyspozycji liczną kadrę. Zagrało 22 zawodników, a jeszcze kilku z różnych powodów nie mogło wystąpić. Wiosną w lubartowskiej drużynie zagra najlepszy strzelec zespołu Michał Zuber. Próbował on załapać się do kadry Górnika Łęczna, jednak pierwszoligowiec podziękował „Zubiemu” za wspólne trenowanie. Tym samym Zuber wrócił do Lubartowa i w spotkaniu z rezerwami Wisły Puławy dwa razy wpisał się na listę strzelców. W pierwszym meczu kontrolnym w barwach Lewartu zobaczyliśmy „nowe” i „stare” twarze. Do zespołu wracają wychowankowie klubu Dariusz Michna i Ernest Wiącek, którzy jesienią przebywali za granicą kraju. Zagrał także Aleks Aftyka – wychowanek Lewartu, który przez kilka ostatnich lat grał w Łęcznej, w zespołach młodzieżowych i rezerwach pierwszej drużyny. Szkoleniowiec Lewartu znając rynek piłkarski w Łęcznej chciałby, aby w Lubartowie zagrali piłkarze mający za sobą występy w rezerwach łęczyńskiego klubu – Patryk Błaziak, Patryk Pokrywka, Jakub Olszewski i Przemysław Ponurek. O tym, czy wiosną zagrają w Lewarcie przekonamy się w najbliższym czasie. W Lubartowie chce dalej występować Arkadiusz Adamczuk. W jego przypadku skończyło się wypożyczenie z Polesia Kock i aby grał dla Lewartu potrzebne jest porozumienie na linii Lewart – Polesie.

Lewart Lubartów – Wisła II Puławy 4:3 (1:2); gole dla Lewartu zdobyli: Michał Zuber – 2, Dariusz Michna i zawodnik testowany – po 1.

Skład Lewartu: Parzyszek (od 46 min. Kuźma) – Pęksa (od 46 min. Majewski), Szkutnik (od 46 min. Paździor), Piasek (od 46 min. Wiącek), Iskierka (od 46 min. Michna), Pokrywka (od 46 min. Dawid Pikul), Rusinek (od 46 min. Robert Mitura), Adrian Pikul (od 46 min. Olszewski), Adamczuk (od 46 min. Dunda), Aftyka (od 46 min. zawodnik testowany), Zuber (od 60 min. Karwacki).

Piłkarze Lewartu mają za sobą także udział w XII Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Kock. W tej rywalizacji wzięło udział pięć drużyn, w tym dwie ekipy Lewartu – seniorzy i juniorzy. Zespoły prowadził Tomasz Mitura. W końcowej klasyfikacji wygrał pierwszy zespół Polesia Kock, wyprzedzając drugi zespół Polesia, Lewart II (juniorzy), Lewart I (seniorzy) i MKS Ryki. Lubartowianie w Kocku występowali w następujących zestawieniach: seniorzy – Dawid Kuźma, Robert Mitura, Wojciech Majewski, Arkadiusz Golda, Arkadiusz Adamczuk, Adrian Pikul, Tomasz Mitura; juniorzy – Damian Kowalczyk, Filip Pydyś, Maksymilian Sowa, Karol Dunda, Dawid Iskierka, Kacper Muzyka, Adrian Zakaszewski.

ig

Dariusz Michna wraca do zespołu po krótkiej przerwie