ZWYCIĘSTWO Z TOMASOVIĄ I PORAŻKA Z KŁOSEM

Kończy się runda jesienna IV ligi

Od ostatniego numeru „Lubartowiaka” piłkarze Lewartu Lubartów rozegrali dwa spotkania w lubelskiej IV lidze. Na wyjeździe 2:1 pokonali Tomasovię Tomaszów Lubelski, zaś na własnym stadionie przegrali 0:1 z Kłosem Chełm. Tuż przed zakończeniem rundy jesiennej piłkarze z Lubartowa w ligowej tabeli zajmują ósme miejsce. Zgromadzili dziewiętnaście punktów, a do lidera tracą już dwadzieścia oczek.

ODCZAROWALI STADION W TOMASZOWIE LUBELSKIM

W czternastej kolejce podopieczni Łukasza Mierzejewskiego udali się do Tomaszowa Lubelskiego na mecz z miejscową Tomasovią. Przeciwnik zalicza się do czołowych drużyn lubelskiej IV ligi. Lewart w tym spotkaniu zadbał przede wszystkim o zabezpieczenie dostępu do własnej bramki, szukając równocześnie swoich szans w kontrach. Taka taktyka doskonale została zrealizowana na boisku. Do przerwy goście po golach Arkadiusza Adamczuka i Dawida Pikula prowadzili 2:0. Po zmianie stron piłkarze Lewartu konsekwentnie realizowali założenia taktyczne. Gospodarze przeważali, jednak nie potrafili poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Adriana Parzyszka. Już w doliczonym czasie gry zdobyli honorową bramkę. Nie pomogło to już odwrócić losów pojedynku. Lewart wygrywając z Tomasovią stał się pierwszym zespołem, który w tym sezonie wygrał w Tomaszowie Lubelskim.

PRZYKRA NIESPODZIANKA

W sobotę 11 listopada piłkarze Lewartu grali u siebie z Kłosem Chełm. Po trzech kolejnych zwycięstwach w lubartowskim obozie panował optymizm i liczono na kolejne punkty. Niestety, tym razem biało-niebiescy musieli uznać wyższość przeciwnika. Losy pojedynku rozstrzygnęły się na początku drugiej części. Goście wykorzystali jedną ze swych nielicznych okazji pod bramką Lewartu. Wystarczyło to do wywiezienia z Lubartowa kompletu punktów. Piłkarze Lewartu Lubartów postarają się zrehabilitować za niespodziewaną porażkę w najbliższą sobotę. Okazja ku temu wydaje się doskonała. Do Lubartowa przyjedzie „czerwona latarnia” lubelskiej IV ligi Roztocze Szczebrzeszyn. W dotychczasowych spotkaniach najbliższy przeciwnik Lewartu zdobył zaledwie pięć punktów, wszystkie na własnym stadionie.

Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Lewart Lubartów 1:2 (0:2); gole dla Lewartu zdobyli: Arkadiusz Adamczuk w 13 i Dawid Pikul w 42 minucie.

Skład Lewartu: Parzyszek – Pęksa, Piasek, Rusinek, Terlecki (od 82 min. Paździor), Bujak, Adrian Pikul, Dawid Pikul (od 80 min. Majewski), Szkutnik (od 60 min. Iskierka), Adamczuk (od 75 min. Stalęga), Zuber.

Lewart Lubartów – Kłos Chełm 0:1 (0:0).

Skład Lewartu: Parzyszek – Pęksa, Piasek, Rusinek, Paździor, Bujak, Adrian Pikul (od 79 min. Karwacki), Dawid Pikul (od 61 min. Iskierka), Szkutnik (od 55 min. Dunda), Adamczuk, Zuber.

 

W najbliższą sobotę 18 listopada piłkarze Lewartu rozegrają ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej. O godzinie 13.00 rozpocznie się pojedynek z Roztoczem Szczebrzeszyn. Będzie to zaległy mecz z 13 kolejki.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź