Zwycięztwo i porażka na początek

Pogoń 07-Perła była liderem po pierwszej kolejce

Rozpoczęła się piłkarska rywalizacja w lubelskiej klasie okręgowej. W rozgrywkach tych bierze udział drużyna Pogoni 07-Perły Lubartów Rokitno. Ekipa, która powstała z połączenia dwóch zespołów na inaugurację, wygrała na wyjeździe z Unią Wilkołaz, zaś w drugim spotkaniu przegrała z Iskrą Krzemień.

LIDER PO PIERWSZEJ KOLEJCE
Bardzo okazale wypadła inauguracja rozgrywek dla naszej jedenastki. Podopieczni Przemysława Aftyki wygrali 3:0 w Wilkołazie z miejscową Unią. Dzięki tak wysokiemu zwycięstwu zespół z Lubartowa i Rokitna został liderem po pierwszej kolejce. Gole zapewniające trzy punkty zdobyli: Michał Serwin, Kamil Szysiak i Michał Buzek. Do przerwy goście prowadzili 2:0, a na początku drugiej połowy dołożyli trzecie trafienie, tym samym odbierając gospodarzom ochotę do gry. Jednak zwycięstwo nie przyszło tak łatwo, jak wskazuje na to wynik. Zwłaszcza w pierwszej odsłonie drużyna gospodarzy kilka razy poważnie zagroziła bramce strzeżonej przez Mateusza Urbana.
Unia Wilkołaz – Pogoń 07-Perła Lubartów Rokitno 0:3 (0:2); gole dla Pogoni 07-Perły zdobyli: Michał Serwin w 26, Kamil Szysiak w 38, Michał Buzek w 60 minucie.
Skład Pogoni 07-Perły: Urban – Robert Michoń, Kamiński, Cyranek, Włosek (od 80 min. Rafał Michoń), Serwin, Walaszek, Miziołek, Szysiak (od 57 min. Nogal), Woźniak (od 75 min. Szkutnik), Buzek (od 62 min. Osuch).

NIESPODZIEWANA PORAŻKA
W drugim meczu sezonu Pogoń 07-Perła swój mecz jako gospodarz zagrała w Niemcach. Stało się tak ze względu na remont boisk w Lubartowie i Rokitnie. Niemce okazały się niezbyt szczęśliwe. Podopieczni Przemysława Aftyki przegrali z Iskrą Krzemień. Zespół ten w poprzednim sezonie do końca walczył o utrzymanie się w okręgówce.
Po wysokim zwycięstwie nad Unią Wilkołaz liczono na kolejne trzy punkty. Do 29 minuty na boisku trwała walka głównie w środkowej części boiska. Pierwsza groźna akcja pod bramką gości przyniosła gospodarzom prowadzenie. Strzał z 16 metrów bramkarz odbił przed siebie. Do piłki pierwszy dobiegł Michał Buzek i wyłożył ją Michałowi Serwinowi. „Misiek” uderzył precyzyjnie bez przyjęcia i piłka zatrzymała się w siatce. Po chwili mógł już być remis. Jeden z zawodników Iskry nie trafił do bramki, uderzając piłkę głową z 5 metrów. To był sygnał ostrzegawczy dla piłkarzy z Lubartowa i Rokitna. Nie zareagowali na to odpowiednio i po kilku minutach przyjezdni cieszyli się ze zdobytej bramki. Gol padł bezpośrednio z rzutu wolnego. W drugiej połowie obie drużyny zagrały znacznie lepiej niż w pierwszej. Kibice, którzy wybrali się na to spotkanie zobaczyli wiele sytuacji podbramkowych, a obaj bramkarze mieli mnóstwo pracy. Rozstrzygająca akcja pojedynku miała miejsce w 81 minucie. Obrońcy Pogoni 07-Perły pozwolili piłkarzowi z Krzemienia, żeby urządził sobie wokół nich slalom, którego finałem był precyzyjny strzał tuż przy słupku. Po stracie gola gospodarze ruszyli do ataków. Przez kwadrans (sędzia przedłużył mecz o 5 minut) stworzyli kilka sytuacji, w których mogli zdobyć wyrównującą bramkę. Blisko szczęścia byli Michał Serwin, Sylwester Krasucki i Artur Szkutnik. Za każdym razem doskonale interweniował bramkarz gości, a raz wyręczył go jeden z kolegów, wybijając piłkę z linii bramkowej.
Pogoń 07-Perła Lubartów Rokitno – Iskra Krzemień 1:2 (1:1); gola dla Pogoni 07-Perły zdobył w29 minucie Michał Serwin.
Skład Pogoni 07-Perły: Urban – Jankowski, Kamiński, Cyranek, Rafał Michoń, Serwin, Walaszek, Miziołek (od 63 min. Szkutnik), Szysiak, Misztal (od 55 min. Woźniak, od 72 min. Krasucki), Buzek (od 55 min. Osuch). W najbliższych dniach piłkarze Pogoni 07-Perły rozegrają trzy mecze ligowe. W niedzielę 26 sierpnia o godzinie 17.00 rozpocznie się w Kocku spotkanie Polesie – Pogoń 07-Perła. W środę 29 sierpnia w Rokitnie gospodarze podejmą Powiślaka Końskowola (początek o godzinie 16.00). Jeżeli działacze Lubelskiego Związku Piłki Nożnej nie zweryfikują boiska w Rokitnie, wówczas to spotkanie rozegrane będzie w Niemcach. W piątej kolejce (1/2 września) piłkarze z Lubartowa i Rokitna wyjadą na mecz do Nałęczowa, gdzie zagrają z miejscowymi Cisami.         Tekst i foto: Ireneusz Góźdź