II LO poznaje Warszawę i „Madame”

27 września uczniowie klasy IIIc wraz z opiekunami prof. Adamem Sabatem i dyr. Rafałem Wrotkowskim wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

Zwiedzanie stolicy rozpoczęli od spaceru po Łazienkach Królewskich – jednym z najsłynniejszych warszawskich ogrodów. Piękna pogoda sprzyjała uczestnikom wyprawy, którzy uważnie słuchali opowieści o historii tego miejsca.

Następnie uczniowie udali się na Krakowskie Przedmieście. Tu zatrzymali się na chwilę przy kamienicy, w której Bolesław Prus umieścił mieszkanie głównego bohatera „Lalki” Prusa – Stanisława Wokulskiego. Stamtąd młodzież przeszła na Stare Miasto, gdzie miała chwilę wolnego czasu na podziwianie tej części Warszawy.

Późnym popołudniem uczestnicy wycieczki udali się do Teatru Dramatycznego, by obejrzeć zachwycający spektakl „Madame” w reżyserii Jakuba Krofty na podstawie powieści Antoniego Libery.

Z uśmiechami na twarzach, zadowoleni i pełni pozytywnych doznań po spotkaniu z piękną architekturą Warszawy oraz poruszającą sztuką teatralną uczniowie II LO wrócili do domów.

Maria Stelmach, 3c