Finisaż w PMDK

10 września w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Lubartowie miał miejsce finisaż – czyli uroczyste zamknięcie wystawy „Mistrz i uczeń: Katarzyna Kamianowska/Eliza Kamianowska”. Wystawa artystek związanych z PMDK– mamy i córki,  zrealizowana została w ramach Jubileuszu 40-lecia PMDK i dostępna była w Galerii PMDK od czerwca br.

Uroczystość z udziałem mieszkających obecnie w Świdnicy artystek odbyła się na w ogrodzie przed PMDK. O artystkach i ich pracach opowiadały nauczycielki PMDK – Izabella Dybała i Edyta Weremczuk oraz pani Dyrektor PMDK Jolanta Tomasiewicz. Wypowiadały się także same artystki, przekazując podziękowania wszystkim zaangażowanym w realizację wystawy, w szczególności kurator wystawy pani Katarzynie Grabowskiej-Pytce, nauczycielom i pracownikom PMDK, lubartowskim przyjaciołom oraz zgromadzonej publiczności. Po prezentacji autorek wystawy na scenę zaproszona została Martyna Bronisz, wokalistka Młodzieżowego Studia Piosenki PMDK, pracująca pod kierunkiem pani Grażyny Grymuzy.

Martyna zaprezentowała zgromadzonej publiczności swoje autorskie utwory. Po koncercie widownia została zaproszona do obejrzenia wystawy, na którą złożył się surrealistyczny cykl malarski „Aspekty afektu” pani Katarzyny Kamianowskiej i poruszająca zagadnienia społeczne seria portretów autorstwa Elizy Kamianowskiej. Ostatnia wizyta w Galerii PMDK przy okazji tej wystawy była okazją do porozmawiania z artystkami i pamiątkowych zdjęć w miłej atmosferze.

Urszula Bednarczyk

fot. Katarzyna Grabowska, Urszula Bednarczyk