Podziękowania za odwiedzenie wystawy

W dniu 21 lipca w przeddzień 75. rocznicy wyzwolenia Lubartowa spod okupacji niemieckiej, w sali konferencyjnej starej plebanii parafii św. Anny Muzeum Ziemi Lubartowskiej otworzyło wystawę: „My Armii Krajowej żołnierze” poświęconą żołnierzom Armii Krajowej, walczącym w latach okupacji o wolność Ojczyzny, uczestnikom „Burzy” na Wołyniu i Lubelszczyźnie.

Zgromadzone na wystawie eksponaty – obrazy, grafiki, fotografie, kopie dokumentów, wspomnienia, materiały i opracowania oraz słowo – teksy wspomnień i komentarzy pozwoliły na pokazanie całej tej historii. Uzupełnieniem wystawy w części lubartowskiej była także ekspozycja plenerowa na placu przed ratuszem „Lubartów w latach wojny i okupacji”.

Wystawę można było obejrzeć od 22 lipca do 31 sierpnia 2019 r. W tym czasie wystawę zwiedziło około 500 osób. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem i uznaniem zwiedzających. Duże wrażenie na zwiedzających wywarły prace Włodzimierza Dębskiego autora grafik, obrazów olejnych i akwarel oraz  instalacji artystycznej przedstawiającej wizję obrony kościoła w Kisielinie.

Wszystkim gościom przybyłym na otwarcie wystawy w dniu 21 lipca oraz wszystkim zwiedzającym wystawę serdecznie dziękujemy za wizytę i zapraszamy do zwiedzania naszych kolejnych ekspozycji – wystawy stałej eksponowanej w Muzeum Ziemi Lubartowskiej oraz planowanej na drugą połowę września 2019 r. wystawy prac Włodzimierza Dębskiego.