Prace najmłodszych lubartowian na wystawie w muzeum

W Muzeum Ziemi Lubartowskiej od 17 stycznia można oglądać nową wystawę przedstawiającą Lubartów oczami przedszkolaków. Wśród prezentowanych prac plastycznych znajdziemy między innymi szczegółową makietę naszego miasta.

Ekspozycję można oglądać do końca lutego

Nowa wystawa w Muzeum Ziemi Lubartowskiej nosi nazwę „Najmłodsi świętują Imieniny Miasta”. Ekspozycja powstała jako efekt współpracy muzeum z lubartowskimi przedszkolami miejskimi.
Na wystawie zaprezentowane zostały prace plastyczne i fotograficzne przedszkolaków oraz przygotowane przez ich opiekunów fotografie i plansze prezentujące działania prowadzone w placówkach przedszkolnych z okazji imienin miasta – mówi Ewa Sędzimierz, dyrektor Muzeum Ziemi Lubartowskiej.

Ekspozycję oficjalnie otwarto 17 stycznia. Podczas spotkania wystąpiły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr. 4.
Ważne, by najmłodsi lubartowianie wiedzieli skąd się wywodzą, jaki jest hymn i herb miasta – mówił na obecny na otwarciu wystawy burmistrz Krzysztof Paśnik.
Dyrektor Ewa Sędzimierz zaprezentowała najnowszą publikację, która powstała z okazji imienin miasta. To „Gawędy o przeszłości Lubartowa”, gdzie znajdziemy między innymi drzewo genealogiczne rodu Sanguszków.
W ramach obchodów Imienin Miasta dzięki współpracy z Lubartowskim Ośrodkiem Kultury powstała też płyta z hymnem Lubartowa w dwóch wersjach – wokalnej i instrumentalnej. W celach edukacyjnych trafiła ona do wszystkich lubartowskich placówek oświatowych. Plik mp 4 można też znaleźć na stronie Lubartowskiego Towarzystwa Regionalnego.

Katarzyna Wójcik