Ogromne zainteresowanie „Magiczną Szkołą”- rozmowa

„Magiczna Szkoła” to propozycja Lubartowskiego Ośrodka Kultury dla placówek oświatowych z całego powiatu. To połączenie pokazów kuglarskich, sztuczek cyrkowych i magii. Warsztaty prowadzi Dariusz Nowacki, instruktor LOK, pasjonat kuglarstwa, POI, fireshow i planszówek.

Rozmawiamy z Agnieszką Karpińską – specjalistą do spraw promocji LOK i pomysłodawcą tej inicjatywy.

Jak na wieść o projekcie „Magiczna Szkoła z LOK” zareagowały placówki szkolne? Jakie jest zainteresowanie?

Pierwszy pokaz odbył się w Szkole Podstawowej w Samoklęskach. Tego samego dnia dostaliśmy kilka zapytań z Lubartowa oraz powiatu. Bardzo nas cieszy tak duże zainteresowanie nową propozycją skierowaną do dzieci. Obecnie zapisanych jest już kilkadziesiąt grup. „Magiczna Szkoła z LOK” zagości w placówkach z Lubartowa, Sernik, Firleja, Nowego Antonina, Kamionki oraz Brzostówki. Potrzebujemy trochę czasu, aby ustalić dogodne terminy. Prosimy o chwilę cierpliwości oraz wyrozumiałość. Cały czas przyjmujemy kolejne zapisy.

Pokazy prowadzi Dariusz Nowacki, lubartowski sztukmistrz, instruktor LOK. Co się na nich dzieje?

Podczas spotkań dzieci poznają rekwizyty kuglarskie. Dowiadują się, jakie jest ich zastosowanie oraz same mogą sprawdzić ich działanie. Dodatkową atrakcją są konkursy. Ich zwycięzcy otrzymują kolorowe zwierzaki wykonane z… balonów.

Czy dzieci chętnie włączają się w zabawę?

Początkowa nieśmiałość z każdą chwilą przeradza się w odwagę. Kiedy dzieci zobaczą, jakie figury można wyczarować za pomocą naszych rekwizytów – same chcą spróbować. Wychodzi im to świetnie. Przecież najlepsza nauka, to ta poprzez zabawę.

Rozmawiała: Katarzyna Wójcik

Rezerwacji pokazów można dokonać u Agnieszki Karpińskiej mailowo: [email protected] oraz telefonicznie 81 855 22 42