Klub „AZYMUT” zaprasza na kolejne spotkanie z fascynującym podróżnikiem

Kamil Grudzień to podróżnik, sportowiec wyczynowy, turysta wysokogórski, a w dodatku naukowiec. Do Lubartowa przyjedzie już za tydzień, w czwartek 10 października, na zaproszenie lubartowskich miłośników turystyki z klubu „Azymut”. Spotkanie zaplanowano na godz. 14, w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja. „Azymut” serdecznie zaprasza, wstęp wolny!

To będzie już czwarte z kolei spotkanie pod hasłem „Góry to fascynujące laboratorium”. O swojej wysokogórskiej pasji opowiadał już uczniom m.in. Karol Zalewski, podróżnik z Lubartowa. Spotkanie z nim, w grudniu 2012 roku, zapoczątkowało cykl. Klubowicze zaprosili także Jakuba Hornowskiego – przewodnika tatrzańskiego, ratownika TOPR. W lutym 2013 na zaproszenie klubu przyjechała do Lubartowa Anna Czerwińska – polska alpinistka i himalaistka, zdobywczyni siedmiu ośmiotysięczników i Korony Ziemi (tutaj można o tym przeczytać: SPOTKANIE Z ANNĄ CZERWIŃSKĄ).

 

Kamil Grudzień, kolejny gość który odwiedzi lubartowskie liceum, ma na swoim koncie ośmiotysięcznik w głównej grani Himalajów Wysokich, na północny zachód od Mount Everestu, na granicy chińsko-nepalskiej. Wszedł tam w maju 2011 roku. Obecnie przygotowuje się do wyprawy na Everest w 2015 roku.

Przypomnijmy, że Szkolny Klub Krajoznawczo Turystyczny „Azymut” działający przy II LO w Lubartowie, to laureat ogólnopolskiego konkursu na najlepszy szkolny klub krajoznawczo turystyczny. Opiekunem SKKT PTTK „Azymut” jest Katarzyna Płaszczewska.

 

Kamil Grudzien fejs