Pierwsze koncerty w ramach Domówka #LOKlubartów za nami

W sobotę 30 maja odbyły się dwa koncerty on-line zorganizowane przez Lubartowski Ośrodek Kultury.

O godzinie 18:00 za sprawą Lydie Kotlinski – śpiew oraz Sebastian Pikula – gitara, widzowie przenieśli się do świata muzyki francuskiej. Koncert „Chansons Françaises” transmitowany przez Telewizję Lubartów, przyciągnął również zagranicznych widzów, m.in. z Francji oraz Hiszpanii. Jego magiczność została podkreślona przez scenerię, studiem była bowiem klimatyczna stodoła piosenkarki.

Po krótkiej przerwie o godzinie 20:00, na profilu Lubartowskiego Ośrodka Kultury wystąpił Michał Augustyniak, czyli Limboski (wywiad z nim możecie przeczytać na stronie www.lubartowiak.com.pl – zakładka Wywiady).
Koncert nadawany był z domu artysty. Wśród wykonywanych utworów nie zabrakło tych z najnowszej płyty. W trakcie widzowie mieli szansę wygrać specjalną edycję płyty Limboskiego.

Oba wydarzenia cieszyły się popularnością. Koncerty dostępne są na profilu Lubartowskiego Ośrodka Kultury. Było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie. Niebawem, za sprawą projektu Kulturalnie #zostańwdomu, pojawi się kolejna okazja do wzięcia udziału w koncercie z pozycji… wygodnej kanapy.

Agnieszka Karpińska