Lubartów po raz kolejny znalazł się na rowerowej mapie Polski, a tym razem także świata. To właśnie tutaj, w ramach centralnych obchodów Światowego Dnia Roweru organizowanych pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych, odbyła się konferencja „Rower to wolność. Lubartów to kierunek”. W sali widowiskowej Lubartowskiego Ośrodka Kultury spotkali się samorządowcy, mistrzowie kolarstwa, organizatorzy Święta Roweru i pasjonaci dwóch kółek, by rozmawiać
Zabytkowe jednoślady, stroje z dawnych lat i możliwość przejażdżki historycznymi rowerami – tak dzisiaj 27 czerwca wyglądał plac przed lubartowskim ratuszem. Wystawa retro rowerów była jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom Światowego Dnia Roweru organizowanym w Lubartowie pod patronatem ONZ. Wydarzenie zorganizowało Muzeum Ziemi Lubartowskiej. Największe zainteresowanie odwiedzających wzbudziły najstarsze eksponaty pochodzące z prywatnych kolekcji mieszkańców regionu. Część z nich udostępnił
Piłkarki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie mają za sobą ostatnie spotkanie sezonu 2025/2026 w II lidze kobiet. Podopieczne Krzysztofa Skomry w pożegnalnym meczu zdobyły trzy punkty dzięki zwycięstwu nad Sokołem Kolbuszowa Dolna 5:2. W tabeli końcowej sezonu Lubartowianki zajęły ósme miejsce z dorobkiem 28 punktów. W ostatniej, dwudziestej drugiej kolejce MOSiR Lubartów grał na własnym boisku z Sokołem
Koniec roku szkolnego, można przyjść do kina Lewart na film. Przypominamy, że przed rozpoczęciem seansu z okazji zakończenia roku szkolnego odbędzie się losowanie nagród niespodzianek. Wśród uczestników rozlosowane będą 28 czerwca o godz. 14:30 i 17:00 atrakcyjne upominki, które umilą wspólne świętowanie i dostarczą dodatkowych emocji. Jak można otrzymać nagrodę niespodziankę? Przed filmem „Toy Story 5” odbędzie się losowanie z
Piłkarki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie mają za sobą ostatnie spotkanie sezonu 2025/2026 w II lidze kobiet. Podopieczne Krzysztofa Skomry w pożegnalnym meczu zdobyły trzy punkty dzięki zwycięstwu nad Sokołem Kolbuszowa Dolna 5:2. W tabeli końcowej sezonu Lubartowianki zajęły ósme miejsce z dorobkiem 28 punktów. W ostatniej, dwudziestej drugiej kolejce MOSiR Lubartów grał na własnym boisku z Sokołem
308 młodych sportowców z 50 klubów wzięło udział w XXXIII Mistrzostwach Polski juniorów młodszych w taekwon-do. Impreza odbyła się w dniach 12-14 czerwca w Stęszewie koło Poznania. Wśród uczestników mieliśmy dziesięcioosobową grupę zawodników Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów. Byli to: Miłosz Bocian, Kamil Bronisz, Gabriel Dejko, Daniela Kuchta, Karol Lis, Jakub Marzęda, Izabela Prokop, Aleksander Sputo, Diana Świderska, Karol
Na basenie olimpijskim Aqua Lublin 13 czerwca odbyła się III runda zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka. W zawodach udział wzięli: Antonina Zielińska (2018); Kacper Jedliński (2017); Wiktoria Widlak (2016); Maciej Mierzwiński (2015); Mateusz Szczuchniak (2012). Było to kolejne zdobyte doświadczenie, tym razem na pływalni 50- metrowej. Brązowy medal zdobył Maciej Mierzwiński na 100 m stylem grzbietowym, życiówkę Mateusz Szczuchniak na
Spotkanie z Markiem Kamińskim – podróżnikiem, filozofem i zdobywcą obu biegunów Ziemi – było kolejnym wydarzeniem Festiwalu Literacko 36 organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Adama Mickiewicza w Lubartowie. We wtorek, 10 czerwca, namiot festiwalowy wypełnił się mieszkańcami zainteresowanymi historiami człowieka, który wielokrotnie przekraczał granice ludzkich możliwości. Marek Kamiński jest pierwszym człowiekiem na świecie, który zdobył oba bieguny Ziemi bez
Za nami drugi dzień Festiwalu „Literacko 36 – noś się z książką!, który zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza w Lubartowie. Na spotkanie autorskie przybyła Magdalena Kordel, pisarka, autorka powieści obyczajowych. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła, aby uporać się z trudnymi doświadczeniami z przeszłości, potem stała się autorką bestsellerów. Magdalena Kordel podczas spotkania z czytelnikami 11 czerwca mówiła,
Spotkanie z Markiem Kamińskim – podróżnikiem, filozofem i zdobywcą obu biegunów Ziemi – było kolejnym wydarzeniem Festiwalu Literacko 36 organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Adama Mickiewicza w Lubartowie. We wtorek, 10 czerwca, namiot festiwalowy wypełnił się mieszkańcami zainteresowanymi historiami człowieka, który wielokrotnie przekraczał granice ludzkich możliwości. Marek Kamiński jest pierwszym człowiekiem na świecie, który zdobył oba bieguny Ziemi bez
Po raz kolejny Międzynarodowy Festiwal Śladami Singera odbędzie się w Lubartowie. 10 lipca ponownie mieszkańcy będą mogli wziąć udział w wydarzeniu, które od lat łączy kulturę, historię i tradycję dawnych miast Lubelszczyzny. W programie muzyka na żywo, pokazy cyrkowe i akrobacje, spektakle teatralne oraz storytelling i opowieści inspirowane dziedzictwem Izaaka Bashevisa Singera. Przypominamy, że Festiwal Śladami Singera został powołany w
Od spotkania autorskiego z Mają Van Straaten rozpoczął się Festiwal Literacko 36 organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Adama Mickiewicza w Lubartowie. Pisarka opowiadała o swojej drodze do literatury, inspiracjach oraz kulisach powstawania popularnej serii książek o Frani Tańskiej. Autorka przyznała, że miłość do książek wyniosła z rodzinnego domu. – Wychowywałam się w domu, w którym były książki. Wyniosłam stamtąd
Tegoroczna edycja Annowania – tradycyjnego już święta organizowanego przed lubartowskim ratuszem odbędzie się 27 lipca. Organizatorzy odsłaniają kolejne karty programu. Wiadomo już, że gwiazdą wieczoru będzie Antonina Krzysztoń. To nazwisko znane każdemu, kto ceni poetycką piosenkę z głębokim przekazem. Krzysztoń to pieśniarka, kompozytorka i autorka tekstów, która od ponad 40 lat obecna jest na polskiej scenie muzycznej. Urodzona w Krakowie
Już w najbliższą niedzielę 29 czerwca odbędzie się XXXI Święto Roweru. Jest to impreza z bogatą tradycją, promująca aktywne spędzanie wolnego czasu i przyciągająca liczną grupę uczestników. Jak co roku organizatorzy przewidują liczne atrakcje. Będzie można wylosować dobrej klasy rowery, uczestnicy otrzymają pamiątkowe – koszulkę i dyplom, poczęstowani zostaną pyszną grochówką. Redakcja „Lubartowiaka” jest patronem prasowym XXXI Święta Roweru. Święto
Ogień, akrobacje w powietrzu, muzyka na żywo i magia ulicznego teatru – to wszystko już wkrótce w Lubartowie w ramach Festiwalu Śladami Singera 2025. Międzynarodowa ekipa artystów z Argentyny, Chile, Czech, USA i Polski zaprezentuje widowisko „Przyjaciele Sztukmistrza 2025” – inspirowane twórczością Izaaka Baszewisa Singera. Będzie to niezapomniany pokaz z elementami cyrku, fire show i opowieściami o bohaterach jego książek.
Akwarele inspirowane między innymi rozlewiskami Wieprza w Jeziorzanach, polami wokół starego traktu z Kozłówki do Samoklęsk, zmieniającymi się wraz z aurą krajobrazami Kamionki, Kierzkówki, Firleja, Lasów Kozłowieckich możemy oglądać na najnowszej wystawie „Wokół mnie” w Muzeum Ziemi Lubartowskiej. Autorką prac jest Anna – Fic Lazor, przez wiele lat zawodowo związana z Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, członkini Związku Polskich Artystów Plastyków.
Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta (18 czerwca) radni przyjęli sprawozdanie finansowe oraz udzielili burmistrzowi Krzysztofowi Paśnikowi wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2024. To ważny moment nie tylko z punktu widzenia bieżącego zarządzania miastem, ale również okazja do podsumowania całej kadencji Krzysztofa Paśnika na stanowisku burmistrza. Inwestycje, rozwój strefy gospodarczej, poprawa infrastruktury, nowe przestrzenie dla sportu i
Muzyka jego zdaniem jest jedną z najpiękniejszych sztuk. Pobudza wyobraźnię odbiorcy, zachęca do dyskusji i daje różnorodne możliwości interpretacji. Z pasji do tej dziedziny powstała książka „Porozmawiajmy o muzyce”. Jej autorem jest dziennikarz muzyczny pochodzący z Lubartowa – Michał Bigoraj. W publikacji znajdziemy wywiady z postaciami z branży muzycznej i nie tylko. Maryla Rodowicz, Krzysztof Cugowski, Muniek Staszczyk, Kuba Sienkiewicz,
Swoją pasją do sportu i aktywnego trybu życia od wielu lat stara się „zarazić” dzieci i młodzież. Pokazuje, że aktywność fizyczna jest nie tylko zdrowa, ale również pełna przygód i satysfakcji. Dariusz Klej to nauczyciel wychowania fizycznego oraz edukacji dla bezpieczeństwa z 20 – letnim stażem pracy w Szkole Podstawowej nr 3, instruktor pływania, organizator i animator wielu interesujących wydarzeń
Determinacja, pasja i wszechstronność – te trzy słowa doskonale opisują Julię Wójcik, utalentowaną zawodniczkę sportową z Lubartowa. Swoją przygodę ze sportem rozpoczęła już w wieku 6 lat, a przez kolejną dekadę należała do czołowych zawodniczek MKS Lewart AGS Lubartów w tenisie stołowym, zdobywając liczne trofea indywidualne i drużynowe. Jej talent i ciężka praca pomogły drużynie awansować do I ligi.Jednak to